biuro księgowe Luboń

Biuro księgowe Luboń

Biuro księgowe Luboń

Jedną z bardzo istotnych kwestii, które pomagają we własnej działalności, jest wysokiej jakości biuro księgowe Luboń. Jednak nie warto decydować się na współpracę z pierwszym lepszym biurem księgowym. Zawsze dokładnie warto przemyśleć odpowiedni wybór. Jednak zanim zacznie przeglądać się oferty konkretnych firm, warto określić swoje wymagania względem biura. Jeśli interesują nas podstawowe usługi związane z księgowością, to mamy o wiele szersze pole manewru. Powodem tego stanu rzeczy jest to, że firm, które dadzą sobie radę jest o wiele więcej. Jeśli interesuje nas pełna księgowość spółki z o.o., to trzeba dokładniej przeanalizować ofertę biura księgowego. A więc na co zwracać uwagę?

Kompetencje biura rachunkowego

Kompetencje – jest to najważniejsza rzecz, która określa czy w ogóle konkretna firma da sobie radę z realizacją usług jakie oczekujemy. Osoba, która prowadzi takie biuro, powinna posiadać i móc nam w stanie przedstawić, imienny certyfikat, który jest świadectwem ukończenia odpowiednich studiów, a więc i posiadania odpowiednich kompetencji. Warto także zweryfikować czy biuro rachunkowe, z którym chce się nawiązać współpracę należy do Centrum Informacji Księgowej bądź Stowarzyszenia Księgowych. Obydwie te instytucje narzucają bardzo wysokie standardy w zakresie etyki zawodowej.

Zakres wsparcia merytorycznego

Warto dowiedzieć się kiedy będziemy mogli otrzymać wsparcie, czy będzie to w godzinach 8-16 czy też w szerszym zakresie czasu. Warto zapoznać się także czy wybrane biuro rachunkowe Luboń pozwala na współpracę przez Internet. Dodatkowo czy udostępni dane i dokumenty przy wykorzystaniu tego medium. Im szerszy wybór możliwości kontaktu się z firmą tym lepiej. Istotne jest również, czy biuro zapewnia wsparcie w kwestiach prawnych. Dobrą praktyką jest, jeśli w zespole znajduje się radca prawny Malbork. Ewentualnie biuro korzysta z abonamentu na obsługę prawną przez firmy zewnętrzne.

Warunki współpracy

Oczywiście warunki współpracy są bardzo ważne i od tego zależy czy biuro zaoferuje podstawowe usługi księgowe czy też tak zaawansowane usługi jak przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę. Warto także przed podpisaniem dowiedzieć się w jaki sposób pracownicy biura będą kontaktowali się z nami, czy będziemy dostawali przypomnienia o nadchodzących płatnościach za ZUS oraz kiedy. Im wcześniej ta usługa zostanie wykonana tym będzie o wiele lepiej. Oczywiście dobre biuro rachunkowe powinno na bieżąco monitorować status naszych zobowiązań oraz płatności, tak by nie zgłosiła się no nas firma zajmująca się windykacją należności. Jak też wcześniej wspomniano, istotne jest czy w cenie są porady jakie realizuje prawnik Malbork. Dodatkowo jeśli biuro pozwala na komunikację e-mailową i przesyłanie w ten sposób dokumentów to będzie jeszcze lepiej.

Biuro rachunkowe Luboń i ceny

Oczywiście warto zwrócić uwagę, także na fakt aby biuro rachunkowe cennik było możliwie najbardziej atrakcyjne. Jeśli wszystkie cechy współpracy z biurem będą nas satysfakcjonować to warto nawiązać współpracę.