powystawowe AGD

Powystawowe AGD sposobem na oszczędności

Drobne AGD za ułamek ceny

Chyba każdy z nas marzy o tym, by nasze mieszkanie czy dom było wyposażone w nowoczesne, wydajne i stylowe duże i drobne AGD. Niestety, zakup nowego sprzętu może być dość kosztowny. Zwłaszcza gdy zależy nam na renomowanych markach i najnowszych technologiach. Co jednak, gdybyśmy mogli kupić wymarzony trwały toster czy ekspres za niższą cenę? I to bez rezygnowania z jakości i wydajności? Oto sposób – powystawowe AGD. Wiele osób omija takie urządzenia szerokim łukiem, ponieważ boi się niepewnego stanu lub uszkodzeń. Czy słusznie?

Czym jest powystawowe AGD i dlaczego warto się nim zainteresować?

Powystawowe AGD to sprzęty, które były wcześniej wystawione w sklepach, na targach czy wystawach. Chociaż nie są już fabrycznie nowe, zazwyczaj nie noszą śladów użytkowania. Także ich stan techniczny jest prawie idealny. Ponieważ były one prezentowane klientom jako modele pokazowe, sklepy zwykle oferują je za niższe ceny niż ich nowe odpowiedniki. Ekspres do kawy czy inne urządzenie może posiadać zadrapania na obudowie lub brak jakiegoś akcesorium.
Główną zaletą urządzeń powystawowych jest ich niższa cena w porównaniu do nowych modeli. Możemy w ten sposób zaoszczędzić nawet do 70% wartości urządzenia. Oznacza to, że możemy pozwolić sobie na lepszą jakość, bardziej zaawansowane funkcje czy wyższą klasę energetyczną w cenie urządzenia z niższej półki. W tej samej cenie otrzymamy na przykład silny blender, zamiast blendera o niskiej mocy. Ewentualnie możemy wizualnie dopasować urządzenie do stylu wnętrza. Dobrym przykładem jest styl skandynawski bądź styl lat 60-tych. Takie urządzenia są dość kosztowne, ale dzięki wersjom powystawowym można je nabyć w obniżonej cenie.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Przed zakupem urządzeń powystawowych trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, czy na urządzenie sklep internetowy AGD oferuje gwarancję? Niektórzy sprzedawcy oferują dodatkowe ubezpieczenia czy serwis pogwarancyjny. W ten sposób zyskujemy pewność, że w razie ewentualnych problemów otrzymamy stosowną pomoc. Po drugie, duże znaczenie ma stan techniczny i wizualny urządzenia. Może zdarzyć się, że brak jakiegoś elementu uniemożliwi korzystanie z wielu funkcji. Blender kielichowy z pękniętym szklanym dzbankiem nie nada się do użytku. W takich sytuacjach trzeba rozważyć czy dokupienie akcesorium jest nadal opłacalne.
W zamian za pewne niedogodności, otrzymamy dobrej jakości sprzęt. Nie tylko oszczędzimy na kosztach zakupu. Zadbamy jednocześnie o środowisko i zmniejszenie ilości elektrośmieci. Mogąc sobie pozwolić na lepszą klasę energetyczną, ograniczymy zużycie energii. Pod warunkiem, że na naszym dachu nie znajdują się panele fotowoltaiczne, będzie to kolejna ulga dla portfela.