zakłady UFC

Zakłady UFC i KSW – sport czy hazard?

Zakłady sportowe

Mieszane sztuki walki (MMA) zyskały ogromną popularność na przestrzeni lat. Dwie z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie to KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) i UFC (Ultimate Fighting Championship). Wraz z rosnącym zainteresowaniem, wzrosła także popularność zakładów sportowych związanych z tymi wydarzeniami. Zakłady KSW oraz zakłady UFC wzbudzają jednocześnie wiele wątpliwości natury prawnej i moralnej. Jest to związane z możliwością wpadnięcia w nałóg. Zaznaczyć jednak należy, że świadome i kontrolowanie obstawianie zakładów nie jest niczym nagannym.

Zakłady MMA działają na podobnych zasadach co zakłady w innych dyscyplinach sportowych. Bukmacherzy oferują różne ich rodzaje. Można obstawiać zwycięzcę walki, metodę zwycięstwa lub czas trwania pojedynku. Kursy natomiast ustala się na podstawie analizy formy zawodników i ich historii walk. Znaczenie maja również kontuzje czy warunki fizyczne.

Zakłady UFC

Ultimate Fighting Championship jest największą organizacją MMA na świecie. Gromadzi najlepszych zawodników i organizuje gale niemal co tydzień. Zakłady UFC są dostępne u większości bukmacherów stacjonarnych oraz w formie online. Jednocześnie, nawet nie śledząc walk, można bez problemu sprawdzić UFC wyniki w internecie. Wiele portali gromadzi wyniki oraz publikuje szczegółowe informacje o odbytych walkach.

Zakłady KSW

Konfrontacja Sztuk Walki to natomiast największa organizacja MMA w Polsce. Jednocześnie KSW zyskała uznanie międzynarodowe. Zakłady KSW są bardzo popularne wśród polskich kibiców. Między innymi dlatego bukmacherzy często oferują specjalne promocje i bonusy związane z tymi wydarzeniami.

Zakłady UFC i KSW – jak obstawiać?

Obstawianie zakładów MMA samo w sobie nie jest skomplikowane. Niemniej jednak, ich trafne typowanie wymaga dużej znajomości tego sportu. Prawidłowe KSW typy wiążą się ze szczegółową analizą oraz szczyptą intuicji i szczęścia. Co więc robić, by zyskiwać zamiast tracić?

  • Analiza zawodników – podstawą, aby mieć właściwe UFC typy jest analiza formy zawodnika oraz historii jego pojedynków. Warto do tego wykorzystać portale o sztukach walki, prowadzone przez pasjonatów.
  • Sprawdzanie kursów – warto porównywać kursy oferowane przez różnych bukmacherów, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.
  • Ograniczanie emocji – zakłady powinny mieć podstawę w racjonalnej ocenie, a nie emocjach. Należy także kontrolować swoje postępowanie, aby nie wpaść w nałóg, który może prowadzić do długów. Na końcu tej drogi czeka bowiem uzależnienie i windykacja należności.